sportowyblog

 

 

Ciekawostki o bieganiu: 

-bieg, w którym wzięła udział największa ilość osób odbył się w 2012 roku na Filipinach podczas imprezy The 2012 Unity Run, w którym wzięło udział 209 tysięcy osób.

-podczas jednego kroku w biegu porusza się aż 200 mięsini znajdujących się nie tylko w nogach, lecz i na całym ciele.

-w okresie od 15 sierpnia 2014 roku do 14 sierpnia 2015 roku, Polak Ryszard Kałaczyński przebiegł aż 366 maratonów. Przebiegł on również z Zakopanego do Sopotu w 7 dni.

-Usain Bolt jest w stanie osiągnąć prędkość wynoszącą 44,72 km/h w biegu na 100 metrów.

-Najstarszym maratończykiem świata jest obecnie Sikh Fauja Singh, który w roku 2011 ukończył Toronto Waterfront Maraton. Miał wówczas aż 100 lat.

-Najdłuższy bieg realizowany na świecie to Spartathlon, który liczy 246 km. Rekordzista pokonał go w czasie 20 godzin i 20 minut.

-Badacze ze Szpitala Uniwersyteckiego Bispebjerg W Kopenhadze obliczyli, że regularne praktykowanie biegów pozwala na przedłużenie swojego życia o około 6 lat. W przypadku mężczyzn jest to dokładnie 6,2 lat, a kobiet - 5,6 lat.

Odwołane lub przełożone turnieje, mecze ligowe mecze reprezentacji itp. spowodowane przez wybuch pandemii koronawirusa:

-22 stycznia - olimpijski turniej kwalifikacyjny w piłce nożnej kobiet, który miał się odbyć w mieście Wuhan - został rozegrany w pierwszej połowie lutego w Sydney.

-29 stycznia - halowe mistrzostwa świata w lekkoatletyce - przełożone na następny rok.

-6 luty - wyścig Formuły 1 w Sznghaju, turnieje tenisowe WTA - odwołane , mistrzostwa świata w pięcioboju nowoczesnym - przełożone z Xiamen do meksykańskiego Cancun.

-23 luty - włoski rząd w porozumieniu z Serie A odwołał pierwsze mecze ekstraklasy, następnego dnia zawieszono rozgrywki włoskiej ligi siatkówki.

-w połowie fazy rewanżowej 1/8 finału wstrzymano rozgrywki piłkarskiej Ligii Mistrzów, ostatnim meczem z wielotysięczną publiką było starcie Liverpoolu z Atletico Madryt 11 marca. Dwa dni później zawieszono rozgrywki w trzech ostatnich największych ligach europejskich - w Anglii , Niemczech oraz Francji. Także w tym dniu zwieszono rozgrywki polskiej ekstraklasy.

-Mistrzostwa Europy w piłce nożnej zostały przeniesione na 2021 rok. Dodaj komentarz


Dodaj

© 2013-2020 PRV.pl
Strona została stworzona kreatorem stron w serwisie PRV.pl